Chatbot در رواندا به س questionsالات جوانان در مورد رابطه جنسی پاسخ می دهد

صحبت در مورد رابطه جنسی در رواندا تابو است ، جایی که از هر 10 مادر نوجوان ، تقریباً 9 نفر گزارش می کنند که مجبور به انجام اولین تجارب جنسی خود شده اند.

اما جوانان در شرق آفریقای مرکزی در حال آموختن در مورد رابطه جنسی ، روابط و خشونت از طریق یک برنامه گفتگوی آنلاین هستند که به آنها مشاوره محرمانه می دهد و افسانه های گمراه کننده را شایع می کند.

طرفداران می گویند ، فناوری chatbot که در رواندا آزمایش می شود ، نویدبخش کشورهای دیگر است.

پلتفرم chatbot که IrindeBot نامیده می شود توسط یک شرکت تحقیقاتی بازار کانادایی ، Rival Technologies ساخته شده است. این Chatbot توسط یک سازمان غیردولتی محلی – شبکه زنان رواندا – و یک بنیاد کانادایی ، بنیاد نوآوری و یادگیری Proteknôn توسعه و راه اندازی شد.

افزایش قدرت استفاده از تلفن های هوشمند و دسترسی به اینترنت در رواندا، IrindeBot جوانان در معرض خطر و والدین آنها را برای گفتگوهای صریح در مورد رابطه جنسی و روابط هدف قرار داده است. این برنامه آزمایشی که با کمک مالی کانادایی تأمین می شود ، در ماه ژوئن به طور مستقیم اجرا شد و تا ماه نوامبر ادامه دارد.

اگرچه COVID-19 دسترسی جامعه در سایت را با مشکل روبرو کرده است ، بیش از 1100 کاربر دو ماه کامل محتوا را تا ماه ژوئیه مصرف کرده بودند و 4000 کاربر دیگر به chatbot ضربه می زدند.

chatbot به جوانان راهنمایی در مورد رابطه جنسی و روابط ارائه می دهد.

تحقیقات اخیر در مورد درک نوجوانان از عشق و رابطه جنسی در رواندا نشان داد که جوانان به طور منظم برای راهنمایی در مورد رابطه جنسی و روابط خود به پورنوگرافی اینترنتی روی می آورند. در افسانه های رایج آمده است که دختر نمی تواند ایستاده باردار شود و پسران تا زمانی که انتشار شبانه نداشته باشند بارور نیستند.

عکس خواستگاری از شبکه زنان رواندا

كرستن پونتالتی ، سرپرست پروژه و مدیر اجرایی بنیاد نوآوری و آموزش Proteknôn ، گفت: “یكی از چالش ها این است كه جوانان آموزش جنسی مستقیم ندارند.”

“آنها ممکن است در مورد آناتومی خود بیاموزند ، اما در مورد رضایت ، روابط و اجبار پاسخ مستقیم ندارند. بسیاری از س questionsالاتی که ما به آنها پاسخ می دهیم مستقیماً از تحقیقات جوانان در رواندا حاصل شده است. ”

ابتکار منحصر به فرد در پس زمینه ای وحشتناک به وجود می آید: در سراسر جهان ، نوجوان میزان بارداری سنگ نوردی، و دختران جوان 15-19 ساله تقریباً حساب می شوند سه چهارم عفونت های جدید HIV.

IrindeBot مکالمات خصوصی و دو طرفه را از طریق Facebook یا تلفن هوشمند یا رایانه به زبان ملی رواندا ، کینیارواندا یا انگلیسی ارائه می دهد. کاربران با حساب فیس بوک خود به chatbot متصل می شوند ، حتی اگر فرد دستگاه مشابهی را با دیگران به اشتراک بگذارد ، از اتصال خصوصی اطمینان حاصل می کنند.

پس از اتصال ، کاربر می تواند س questionsالاتی را که تحت پوشش مکالمات نوشتاری chatbot نیست بپرسد و از متخصصان شبکه زنان رواندا پاسخ های متناسب دریافت کند.

س questionsالات حساس ، پاسخهای خصوصی

رواندا ، یکی از کوچکترین کشورهای آفریقا ، در سالهای اخیر از رشد اقتصادی قوی برخوردار بوده و برنامه رسمی رشد اقتصادی آن به فناوری اطلاعات و ارتباطات از جمله بهبود برنامه ریزی شده در پوشش اینترنت پیوند خورده است.

کارشناسان پشت chatbot پیام متنی را به عنوان یک بستر تحویل رد کردند زیرا به سواد بالای کاربر متکی است. تماس های رادیویی خصوصی نیستند.

به گفته جیسل اموتونیواس ، هماهنگ کننده بهداشت جنسی و تولید مثل در نوجوانان در شبکه زنان رواندا ، حریم خصوصی کلید موفقیت IrindeBot است ، که گفت دختران و پسران س sensitiveالات بسیار حساس می پرسند.

بعضی از دختران می خواهند بدانند که وقتی دوست پسرشان در صورت عدم رابطه جنسی تهدید به جدایی می کند ، چه باید بکنند. اگر دختری باردار شود چه کاری می تواند انجام دهد؟ قوانین مربوط به سقط جنین و کنترل بارداری چیست؟ آیا پسر می تواند قربانی خشونت جنسیتی شود؟

والدین در رواندا مشتاق هستند.

chatbot بخشهایی را توصیف می کند که روابط سالم با والدین ، ​​کودکان و همسالان را توصیف می کند.

قبل از راه اندازی chatbot ، Umutoniwase فکر می کرد والدین خاموش خواهند شد زیرا در رواندا بحث در مورد رابطه جنسی قبل از ازدواج ناموفق است. اما نتایج موقت نشان داد که والدین از مشتاقترین سفیران این فناوری هستند.

در طراحی آن ، مکالمات در ایریند محرمانه ، جذاب و دوستانه ، بدون قضاوت اخلاقی است مزایای حیاتی برای موفقیت این فناوری است.

سیلویا وونگ از صندوق جمعیت سازمان ملل (UNFPA) با اشاره به دستیار مجازی اپل گفت: “این همان چیزی است که شما در SIRI نخواهید یافت.” “ساختن محتوای مکالمه یک چیز است ، اما چگونه جذابیت مکالمه را ایجاد می کنید تا از همدلی ، حساسیت و رازداری اطمینان حاصل کنید؟”

از آنجا که Rival فناوری را برای تحقیق در بازار طراحی می کند ، به مسائل اخلاقی ، امنیتی و حفظ حریم خصوصی حساس است. “با استفاده از این فناوری برای این پروژه ، می توانیم از آنها س experienceالاتی راجع به تجربه آنها بپرسیم. ” “این شخصی تر و ناشناس تر. “

امید به کشورهای دیگر

پونتالتی گفت ، با وجود محدودیت های COVID-19 در جابجایی کسانی که از سیستم عامل استفاده می کنند ، نتایج حاصل از برنامه آزمایشی بیش از حد انتظار است. تقریبا نیمی از کاربران گفتند که آنها با دانستن بیشتر در مورد خطرات پورنوگرافی یا نحوه برقراری ارتباط با والدین یا فرزندان از آنجا دور شده اند. کمتر از یک سوم کاربران مراقبت می کنند و بقیه 13-25 سال دارند.

پونتالتی گفت: “ما نمی توانیم تغییر رفتار را اندازه گیری كنیم ، اما ما در حال دستیابی به هدف كمك به جوانان برای انتخاب آگاهانه تر هستیم.”

از آنجا که فقط حدود 25-20٪ از مطالب اختصاصی به رواندا است ، طرفداران chatbot امیدوارند که این فناوری را در سایر کشورها راه اندازی کنند. چالش های بزرگ کانادا ، که از طرح رواندا حمایت می کند ، سه نفر دیگر را نیز تأمین می کند یکی در برزیل ، دیگری در کنیا و هند ، و دیگری در نیکاراگوئه. UNFPA همچنین در حال آزمایش چت بات در مغولستان است که هدف آن دختران نوجوان است.

رباتها تا چه اندازه موثر هستند؟

وونگ از UNFPA گفت: “در نهایت این امر به دسترسی به فناوری و افراد پشت این الگوریتم ها بستگی دارد.”

”بسیاری از جوانان از تلفن دیگران استفاده می کنند. اگر از سطح فن آوری پایین و مقرون به صرفه ای برخوردار است ، بهتر است اکنون به روش محرمانه به آنها دسترسی پیدا کنید. اما فناوری های مرزی حال و آینده ما هستند. وقتی جوانان با آن فناوری های سطح بالاتر ارتباط برقرار کنند ، این موج ایجاد خواهد شد.

* * *

(در نسخه قبلی این داستان ، ما جنیفر رید ، رئیس جمهور و روش شناس ارشد فناوری های رقبا را به اشتباه شناسایی کردیم. ما همچنین نقش شرکای مختلف را اصلاح کرده ایم: Rival Technologies پلت فرم chatbot را توسعه داد ، در حالی که chatbot توسعه داده شد و گسترش یافت توسط شبکه زنان رواندا و بنیاد Proteknôn برای نوآوری و یادگیری.)