من با جو بایدن به مدرسه رفتم. او یک رهبر دلسوز خواهد بود.

وقتی رئیس جمهور منتخب جو بایدن در مورد ریشه فروتنانه خود صحبت می کند ، من می دانم که این “مالارکی” نیست. ما هفت دهه پیش در اسکرانتون ، پنسیلوانیا ، همکلاسی های مدرسه ابتدایی بودیم.

اسکرانتون یک شهر طبقه کارگر در گوشه شمال شرقی ایالت بود و هنوز هم هست. بیشتر معادن ذغال سنگ که زمانی برای آنها شناخته شده بود ، بیشتر در دهه 1950 وقتی که من و بایدن بچه بودیم ، از بین رفته بودند.

با این وجود ، این کشور همچنان خود را به عنوان پایتخت آنتراکیت جهان قلمداد می کند. جای زخم های تاریخ آلود آن – شکننده های متروکه ، انبوه سرباره و ماشین آلات معدن قدیمی زنگ زده – در سطح شهر پراکنده شده اند. ما توده های سرباره را “تخلیه اوج” نامیدیم. بعضی ها دود می کردند و به محله های اطراف بوی گوگردی ، تخم تخم مرغ می دادند.

خانواده من و بایدن در محله ای به نام گرین ریج زندگی می کردند. جایی بود که روزگاری بسیاری از صاحبان معادن ذغال سنگ زندگی می کردند و به همین دلیل ، گویا تنها بخشی از شهر بود که تخریب نشد.

بیشتر بقیه شهرها مشکلی از محلات تفکیک شده قومی بودند ، جایی که در واقع گاهاً غارنشینی ها و آتش سوزی های زیر زمینی از استخراج معدن که زیر سطح زمین بود ، رخ می داد. مردمان ایتالیایی ، آلمانی ، لهستانی و اسلاوی تبار هرکدام محاصره خاص خود را داشتند. اسکرانتون در آن زمان تعداد کمی از آفریقایی-آمریکایی ها زندگی می کرد. بیشتر آنها در نزدیکی منطقه تجاری زندگی می كردند.

باربری کرج اتوبار کرج باربری کرج به تهران باربری کرج به شهرستان وانت بار کرج
مطالب دیدنی جذاب

هر محله یک سالن مورد علاقه خود داشت ، که اغلب جلوی یک فروشگاه در یک خانه دو طبقه قرار داشت. خانه ها در زمین های بسیار کوچکی قرار گرفته بودند که هر کدام دارای حصار و یک قطعه چمن کوچک بودند. اسكرانتون مقصر بود ، بدون شك در این مورد. خودش به شهر دوستانه بودن خود افتخار می کند. این هم بود

من و جو بایدن آرنج های مدرسه را مالیدیم.

من و بایدن در کلاس سن 2 در کلاس 2 بودیم. معلم ما خواهر یونیس بود ، یک راهبه کاتولیک رومی که او را به گرمی از او یاد کردم. خاطره بایدن از او متفاوت بود.

مدتها پس از بزرگ شدن و روزنامه نگاری در واشنگتن ، سفری عاطفی به اسكرانتون داشتم و از خواهر یونیس دیدار كردم ، سپس بازنشسته شدم و در صومعه ای برای سالمندان زندگی می كردم.

او گفت که من را به یاد می آورد. او البته بایدن را به یاد آورد ، که در آن زمان سناتور برجسته ایالات متحده بود. “شما بچه ها برای ناهار به خانه می روید ، و جو بایدن ظاهراً یک وعده غذایی بزرگ می خورد زیرا او اغلب بعد از ظهر در کلاس می خوابد. من او را اذیت می کردم. من به او گفتم “بای ، بای بایدن”. “

چند روز بعد با یکی از اعضای ستاد بایدن برخورد کردم و از ملاقاتم با خواهر یونیس برای او گفتم. “سناتور واقعاً آن راهبه را دوست ندارد. او از کودکی لکنت زبان داشت و او معمولاً او را مسخره می کرد. “

"بهترین" وکیل پایه یک دادگستری تهران : 02147783
مطالب دیدنی جذاب

نمی توانستم باور کنم معلمی که من از آن خیلی دیوانه شده ام چنین کاری را انجام داده و مطمئن است که بایدن از او سوund برداشت کرده است. اما من از آن زمان فهمیدم که او احتمالاً حق با او بود: چند نفر دیگر از همکلاسی های کلاس 2 ما نیز علاقه زیادی به معلم ما نداشتند.

اولین ریگان کوهن به من گفت: “او به جای نام من” Reegy Deegy “را صدا کرد و راهبه ای بود که به دنبال جلب توجه او نبودم. “من هیچ مهربانی از او به یاد ندارم.”

با این حال ، بایدن بگذارید گذشته ها گذشته باشند. وقتی فهمید که شکنجه گر کودکی صدمین سالگرد تولد او را مشاهده می کند – در این زمان معاون رئیس جمهور بود – شماره تلفن او را گرفت و برای ابراز بهترین آرزوها با او تماس گرفت.

در آن زمان او انسانی بود – و یک رهبر دلسوز خواهد بود.

رهبر جدید آمریكا در سن 10 سالگی از اسكرانتون دور شد و پدرش بیكار بود و در ویلمینگتون ، دلاور شغلی پیدا كرد. اما او اغلب برای دیدار مادربزرگش به زادگاهش برمی گشت و اغلب با باند محله بیس بال بازی می کرد.

تامی بل ، دوست پسر بچه ای که بعد از این همه سال هنوز با بایدن نزدیک است ، گفت: “او بازیکن توپ خوبی بود.” “بسیار ورزشی. سر و شانه ها بالاتر از بیشتر ماست. “

سایت ورزش ما مالونی فیلد بود ، یک زمین خالی بزرگ در انتهای غربی گرین ریج. چیز زیادی نبود. دسته های چمن اینجا و آنجا ، بیشتر خاک و سیندر.

خرید عرقیات, قیمت عرقیات 25 اردیبهشت
مطالب دیدنی جذاب

از آنجا که او خوب بود ، بایدن به عنوان کاپیتان یکی از تیم های پیکاپ ما درآمد – و بنابراین به او کمک کرد تا انتخاب کند برای چه تیمی بازی کند. بیشتر اوقات ، روند انتخاب برای بچه هایی که استعداد بالایی نداشتند ، یک روند دردناک بود. بچه هایی مثل من آخرین بار انتخاب شدند ، تقریباً همیشه با کینه و کینه: گیبونز آیا من دارند او را ببرم؟ “

بایدن درگیر چنین کارهایی نبود. او بازیکنانی را که به دست آورد پذیرفت و به سادگی بازی را انجام داد. من معتقدم او ریاست جمهوری را به همین ترتیب اداره خواهد کرد.