2- شعلههای اجاق گاز روشن نمیشود

برای تعمیرات اجاق گازهای مخلوط کندار که دچار این عیب میشوند، باید صفحه محفظه آنها را کمی بست. رفع عیب: صفحه مخلوط کن را کمی ببندید. این نکته را نیز بدانید که طول شلنگ شما به هیچ عنوان نباید بیشتر از ۵/۱ متر باشد.در غیر اینصورت اگر شیر گاز شما از این عدد بیشتر باشد ممکن است خطر آفرین باشد و برای شما خطرات جدی ایجاد کند.و اگر از شلنگ های لاستیکی استفاده می کنیدحتما این نکته را به یاد داشته باشید که این شلنگ ها در برابر حرارت اجاق شما قرار نگیرند. اگر آموزشهای لازم را در این مسیر ندیده اید به هیچ عنوان اقدام به تعمیر گاز صفحه ای رومیزی نکنید زیرااین کار در ابتدا بسیار ساده به نظر میآید اما پیچیدگی های خاص خود را دارد.

اما اگر شما از لولههای فلزی به هر دلیلی نمی توانید استفاده کنیدباید برای اجاق گاز خودتان از شلنگ های استفاده کنید که فشار قوی دارد. اما این شباهت به این گونه نیست که تمام قطعه های داخلی آن نیز به یکدیگر شباهت داشته باشند. این مشکل می تواند به سادگی در آوردن شیر ولوم و تمیز کردن زیر آن حل شود و می تواند به سختی تعویض قطعه های داخلی هم برسد.

باید توجه داشته باشید که هر نوع تعمیر یا تعویض قطعه در ساده ترین حالت ممکن است خطر افرین باشد. ۶. به هیچ عنوان اجاق گاز خود را در مقابل پنجره قرار ندهید.زیرا اگر اجاق گاز را در مقابل پنجره قرار دهیدبا یک باد ساده ممکن است شعله خاموش شود و گاز به داخل اتاق شود.

رینگ پیستون چیست و چگونه کار می کند؟
مطالب دیدنی جذاب

برای همین نیز برای برطرف کردن این مشکل شما حتماً باید با یک کارشناس حرفهای تماس بگیریدو خودتان به هیچ عنوان قصد تعمیر نداشته باشید. سوختن شعله های اجاق گاز به صورت رنگ زردیکی از مورد هایی است که شما به هیچ عنوان نباید آن را نادیده بگیرید. این سوراخ بسیار ریز است و با فرو رفتن چربی یا تکه غذا یا روغن در آن مسدود میشود و اجازه روشن شدن نمیدهد. شما باید حتما بعد از درست کردن غذا قسمتهای سر شعله را کاملاً تمیز و عاری از هرگونه مواد غذایی کنید. تا غذا فرصت مناسبی داشته باشند برای پختن و احتیاجی نباشد که با سرعت زیاد تمام شغل ها را تا آخر بالا ببرید.

در اینجا بیشتر به بررسی وب سایت آموزش تعویض ترموکوپل اجاق گاز رومیزی.