طریقه و زمان شستشوی سر بعد از کاشت موی طبیعی

یکی از مهم ترین نکاتی که پس از کاشت مو باید به آن توجه کنید، نحوه شستن موهاست. اگر در طول درمان بهداشت را رعایت نکنید و شستشوی سر بعد از کاشت موی طبیعی را به  درستی انجام ندهید، پوست سرتان عفونت می کند و با مشکلاتی رو به رو می شوید.

شستشوی سر باید به گونه ای باشد که فولیکول های تازه کاشته شده آسیبی نبینند و همچنین پوست سر به خوبی تمیز شود؛ زیرا اگر چربی یا شوره سر باقی بماند، تعداد لخته های خونی و کیست های مو را زیر پوست افزایش می دهد. موهای تازه کاشته شده بسیار ضعیف و حساس هستند و مانند یک کودک تازه متولد شده نیاز به مراقبت های ویژه ای دارند.

کلینیک رویان سلامت به عنوان یکی از معتبرترین مراکز درمانی زیبایی، با بهره مندی از پزشکان ماهر و باتجربه سعی بر این دارد که خدمات خود را به بهترین نحو ارائه دهد و اگر بیماری دچار مشکل شد، آن ها را رفع کند. در این مقاله قصد داریم نحوه صحیح شستشوی سر بعد از کاشت مو را شرح دهیم و نکات مهمی را بگوییم که چگونه دچار عفونت نشده و روند درمان را سریع تر طی کنید.

 

نگاهی کلی به شستشوی سر بعد از کاشت موی طبیعی

نحوه صحیح شستشوی سر بعد از کاشت مو با شستشوی همیشگی متفاوت است و به روش دیگری انجام می شود. در واقع زمانی که کاشت مو را انجام می دهید و به خانه می روید، پس از یک یا دو روز دلمه هایی روی سر ایجاد می شود که باید با شستشوی صحیح و استفاده از کرم های ترمیم کننده از بین بروند.

اگر با ناخن یا ابزار تیز این لخته های به وجود آمده را بکنید، بدون شک پوست سر و ناحیه کاشت مو دچار عفونت و خونریزی می شود و موهای تازه کاشته شده از بین می روند. اغلب پزشکان مربوطه برای شستشوی سر بعد از کاشت موی طبیعی شامپوهای مخصوصی را تجویز می کنند که بدون مواد شیمیایی هستند و آسیبی به پوست نمی رسانند.

در طول شستشو باید از برخورد ناخن به پوست سرتان جلوگیری کرده و کوچکترین فشاری به آن وارد نکنید. به طور کلی شستن سر پس از کاشت مو را در ادامه شرح می دهیم.

 

طریقه شستشوی سر بعد از کاشت مو

زمانی که اقدام به کاشت مو می کنید، باید به خوبی از موهای تازه خود مراقبت کنید که نتیجه دلخواه را به دست آورید. در طول شستشو از وارد کردن فشار به پوست سر اجتناب کرده و سعی کنید به آرامی تمام نقاط سرتان را شستشو دهید.

پیستون موتور چیست ؟
مطالب دیدنی جذاب

پس از شستشو از خشک کردن موهای خود با سشوار و حوله خودداری کرده و اجازه دهید با چرخش هوای آزاد رطوبت روی سرتان از بین برود. البته اگر مجبور هستید از منزل خارج شوید یا به محل کار بروید، با استفاده از یک حوله پنبه ای یا دستمال کاغذی نرم رطوبت اضافی را از بین ببرید.

شستشوی سر بعد از کاشت موی طبیعی کار چندان دشواری نیست و تنها باید تمامی نکات را رعایت کرده که از عفونت های احتمالی جلوگیری شود. تقریبا در حدود یک ماه باید به دقت موهای خود را بشویید. پس از این دوران و رفع دلمه های خونی که روی سرتان به وجود آمده است، دیگر مانند گذشته قادر به استحمام هستید.

 

نحوه دوش گرفتن بعد از کاشت مو

دوش گرفتن و استحمام صحیح نه تنها از عفونت جلوگیری می کند، بلکه باعث شده دوره درمان سریع تر طی شود. برای شستن سر پس از کاشت مو، باید ابتدا پانسمان را باز کنید؛ البته اگر باند به پوست سرتان چسبیده است، آن را کمی مرطوب کنید و اجازه دهید به آرامی از پوست جدا شود. هرگز با فشار زیاد سعی در برداشتن بانداژ نکنید؛ زیرا درصد آسیب رسیدن به فولیکول های تازه بالا می رود.

سپس به راحتی دوش آب گرم بگیرید و از برخورد آب به سر و نواحی کاشته شده جلوگیری کنید؛ زیرا قطرات آب با سرعت و به طور ضربه ای از دوش خارج می شوند و آسیب رسان هستند. از روز دوم به بعد به آرامی با استفاده از یک ظرف آب، موهای خود را بشویید. با این کار آب به طور مستقیم و ضربه ای به پوست سرتان برخورد نمی کند.

برای شستن پشت سر بعد از کاشت مو، موهای خود را بالا گرفته و به آرامی آن نواحی را نیز بشویید و اجازه دهید آب به قسمت های کاشته شده راه پیدا کند. برای شستشوی سر بعد از کاشت موی طبیعی باید زمان را نیز در نظر بگیرید.

 

زمان شستشوی سر بعد از کاشت مو

یکی از مهم ترین نکات شستن سر پس از کاشت مو، زمان آن است. به طور کلی در ده روز اول پس از کاشت، باید مو و سرتان را دو بار در روز شستشو داده و این کار را به مدت 10 روز ادامه دهید. در طول این مدت از قرار گرفتن مستقیم زیر دوش خودداری کنید که آسیبی به گرافت های کاشته شده نرسد.

How To Turn Your Psychology Clinic From Blah Into Fantastic
مطالب دیدنی جذاب

سعی کنید مدت زمان زیادی را در رطوبت حمام نمانده و به سرعت بدن خود را شستشو دهید و از حمام خارج شوید. پیشنهاد می دهیم برای کوتاه شدن زمان شستشوی سر بعد از کاشت مو، از یک اسپری آب برای شستن موهای خود استفاده کنید.

 

به دلیل حساسیت بالای گرافت های مو پس از پیوند، با استفاده از یک ابر آغشته به مواد شوینده و شامپو، به آرامی سرتان را بشویید و اسفنج را به پوست خود فشار ندهید. سپس با یک کاسه آب، سرتان را آبکشی کنید. به طور کلی زمان شستشو نباید بیشتر از 10 دقیقه طول بکشد.

با انتخاب یک کلینیک معتبر روند درمان کاشت مو را سرعت بخشید

انتخاب یک کلینیک معتبر به روند درمان کمک بسزایی می کند. کلینیک رویان سلامت با بهره مندی از دستگاه های پیشرفته و پزشکان ماهر بهترین خدمات زیبایی را به بیماران و مراجعان محترم ارائه می دهد. اگر در طول شستشوی سر بعد از کاشت موی طبیعی به مشکلی برخورد کردید، با مشاوران این مرکز تماس بگیرید و درخواست راهنمایی کنید.

در این مقاله سعی کردیم روش شستشوی سر پس از کاشت و پیوند مو را شرح دهیم و نکات کلی را بیان کنیم. اگر در طول درمان به خوبی موارد مذکور را رعایت کرده و با دقت موهای خود را بشویید، دوره درمان سریع تر طی می شود.

سوالات متداول

در این قسمت به بخشی از سوالات رایج و دغدغه‌های ذهنی شما پاسخ داده ایم.

چند روز بعد از کاشت مو می توان دوش گرفت؟

یکی از سوالات مهمی که بیشتر مراجعان به کلینیک های زیبایی و خدمات پوست و مو دارند، این است که از چه زمانی قادر به شستشوی سر بعد از کاشت موی طبیعی هستیم؟ تقریبا با توجه به نوع کاشت، سطح پیوند مو و تشخیص پزشک خود از روز دوم پس از کاشت شستن موی تازه امکان پذیر است.

سعی کنید در ده روز ابتدایی با اسپری آب، اسفنج های نرم و ظرف آب سرتان را بشویید. پس از آن به آرامی زیر دوش قرار گرفته با فشار کم آب شستشو را ادامه دهید. بسیاری از افراد با تماشای فیلم شستشوی سر بعد از کاشت مو که در اینترنت و سایت کلینیک مربوطه وجود دارد، به نکات شستشو پی می برند و نگرانی ها را از خود دور می کنند.

مزایای فروشگاه آنلاین تجهیزات پزشکی نسبت به بازار
مطالب دیدنی جذاب

چه شامپویی برای موهای کاشته شده خوب است؟

استفاده از بهترین شامپو برای موهای کاشته شده این امکان را به شما می دهد که بدون نگرانی، موهای خود را بشویید. در کلینیک رویان سلامت، پزشکان توصیه می کنند که ابتدا با شامپوی بچه که هیچگونه مواد شیمیایی نداشته سرتان را شستشو دهید و پس از گذشت ده روز از شامپوهای مخصوص کاشت مو استفاده کنید.

اغلب بهترین شامپو برای موهای کاشته شده PH مناسبی دارد و میزان چربی پوست سر را به خوبی کنترل می کند. در طول درمان از شامپوهای ملایم و بدون مواد شیمیایی استفاده کنید که پوست سرتان بیش از حد خشک نشده و باعث تشدید لخته های خونی زیر پوست نشود.

آیا شستشوی سر بعد از کاشت موی طبیعی نیاز به هزینه های اضافی دارد؟

شستن سر پس از پیوند مو نیازی به پرداخت هزینه های گزاف و اضافی ندارد. برخی از افراد تصور می کنند باید از شامپوهای گران قیمت و خارجی استفاده کنند که نتیجه دلخواه را بگیرند. اما با استفاده از شامپو بچه و داروهای تجویزی توسط پزشک خود، سرتان را شستشو دهید و از پرداخت هزینه های اضافی جلوگیری کنید.

آیا پس از کاشت موی طبیعی مراجعه به استخر مجاز است؟

اغلب پزشکان بعد از ترمیم کامل زخم های محل پیوند مو مانعی برای استخر رفتن نمی بینند. به مدت یک ماه پس از کاشت مو، از رفتن به استخر و شنا کردن بپرهیزید. البته اگر سطح وسیعی از سرتان را مو کاشته اید، بهتر است این دوره را به مدت 2 ماه افزایش دهید؛ زیرا کلر موجود در آب استخر باعث خشکی پوست سر شده و منجر به لخته شدن خون زیر نقاط برش کاشت مو می شود.

از آنجایی که در شستشوی سر بعد از کاشت موی طبیعی توصیه می شود، به یکباره زیر آب نروید و از برخورد آب با فشار زیاد به موهای خود جلوگیری کنید، با این حساب بهتر است از استخر و شنا کردن بپرهیزید.