خرید قیمت سوند فولی دوراهسوپا

این کار از انتشار میکروب ها به داخل مجرای ادراری جلوگیری می کند.- برای زنانی که از سوند فولی استفاده می کنند: از جایی که سوند وارد مجرای ادراری می شود، شروع کنید، مطمئن شوید که لب های فرج را جدا کرده اید و به طرف عقب، به سمت مقعد تمیز کنید. قیمت سوند فولی سه راه در هنگام جایگذاری سوند به دو نکته باید توجه داشت:- برای مردانی که از سوند فولی استفاده می کنند: از سر آلت تناسلی، جایی که سوند وارد می شود، شروع کنید و تا مقعد تمیز کنید. همزمان بایستی هنگام جایگذاری سوند علاوه باز کردن بیمار به حالت قورباغه ای فشار به صورت مساوی بوسیله هر دو پای بیمار برای حرکت آسان سوند ادراری ایجاد گردد. در قسمت پایینی این سوندها دریچه ای وجود دارد که توسط یک شیر باز و بسته می شود. ترمیم مجرا به روش 2 مرحله ای امروزه کمتر انجام می شود و محدود به تنگی هایی بسیار طولانی و یا پیچیده که با ترمیم یک مرحله ای احتمالاً موفق نخواهند بود.

قیمت سوند فولی سه راهبعضی اوقات از این سوندها برای خوردن دارو نیز استفاده میشود و از طریق آن میتوان شربت یا قرص را به صورت خردشده به بیمار داد. این نوع سوندها همچنین معایبی مانند ایجاد عفونت نیز دارند که باید تحت نظر پزشک، مراقبتهای لازم را برای جلوگیری از آن انجام داد. برای جلوگیری از عفونت و به حداقل رساندن آن، باید از روش سوندگذاری آسپتیک استفاده شود. پس از آن، فرد متخصص یا پرستار با کمک ژل های روان کننده، سوند فولی را به داخل مثانه هدایت می کند و پس از جای گیری بالون سوند فولی در مثانه، این بالون توسط سرنگ با آب مقطر پر شده و سپس ادرار توسط لوله های سوند تخلیه می شود. جهت پیشگیری از آلودگی از جدا کردن لوله ادرار از کیسه ادرار جدا خودداری فرمایید.- اگر سوند شما خارج شد یا نشت ادرار داشت جهت جایگزینی مجدد، خودتان هیچ گونه اقدامی انجام ندهید و حتما به یک مرکز درمانی مراجعه فرمایید .- به منظور کاهش خطر عفونت کیسه ادرار را هر ۸ ساعت یک بار تخلیه نمایید .- اگر ظرف ۶ الی ۸ ساعت ادرار به داخل کیسه جریان نیافت و مطمئن شدید که سوند شما پیچ خوردگی نداشته و یا خم نشده است به مرکز درمانی مراجعه فرمایید .- جهت پیشگیری از برگشت ادرار و احتمال عفونت، کیسه ادرار را پایین تر از سطح مثانه خود حفظ کنید.

اگر سوند شما خارج شد یا نشت ادرار داشت جهت جایگزینی مجدد ، خودتان هیچ گونه اقدامی انجام ندهید و حتما به یک مرکز درمانی مراجعه فرمایید . در انتهای سوندهای فولی یک بالون یا حباب وجود دارد که وقتی سوند وارد مثانه میشود از مایع استریل پر میشود و مانع خارج شدن سوند از مثانه میشود. سوند فولی ها به چند صورت در بازار موجود می بشاند؟ فقط توجه داشته بلاشید که در کارگذاری و خارج کردن این سوند حتما از پزشک یا پرستار حرفه ای کمک بگیرید در غیر این صورت ممکن است مجرای ادراری کاربر به عفونت و زخم های شدید مبتلا شود.

خرید سوند فولی سه راه

برای مثال برای بیمارانی که کاتتر فولی قبل از جراحی نصب می گردد و معمولاً تا چند روز قادر به حمام کردن نمی باشند و یا نمی توانند بدون درد ادرار خود را تخلیه کنند ، استفاده می گردد. در صورتی که سوند به طور اتفاقی از بدن شما خارج شود، نباید خودتان اقدام کنید و حتماً این کار را به افراد متخصص در مراکز درمانی بسپارید. این نوع سوندها، برخلاف سایر انواع آن، از قسمتهای پایین شکم و از طریق پوست وارد بدن شده یا از طریق سوراخی که پزشک آن را در زیر مثانه ایجاد میکند، به داخل مثانه فرستاده میشود. قبل از سوندگذاری باید نوک آن با لیدوکائین یا ژل استریل لغزان شود تا ورود آن آسانتر انجام گیرد. زیرا به دلیل وجود بالن در ابتدای آن ممکن است هنگام خروج سبب آسیب به به مجرای ادرار و خونریزی گردد.

به همین دلیل، به این سوندها، کاتتر جای گیرنده (Indwelling Catheter) نیز میگویند.در انتهای سوندهای فولی، یک بادکنک قرار میگیرد که درون آن، آب استریل وجود دارد و از خارج شدن این نوع سوندها از درون مثانه جلوگیری میکند. از مزایای آن میتوان به تمیز کردن آسان آن، استفاده راحتتر در طولانی مدت و این مسئله که فرستادن سوندها به داخل مثانه از طریق شکم راحتتر از مجرای ادرار است، اشاره کرد. این سوند ها یا از طریق مجاری ادراری و یا از طریق سوراخی که در شکم ایجاد می شود، نصب می کنند. سوند فولی یا کاتتر فولی (Foley catheter) و استفاده از سوند فولی : سوند فولی یک لوله انعطاف پذیر توخالی و باریک است که برای کشیدن مایعات از داخل جفره های بدن ، مانند مثانه ، استفاده می شود.

این سوندها متشکل از یک لوله نازک هستند که از جنس مواد نرم و انعطاف پذیر ساخته شده اند . ویژگی ها: استریل و از جنس لاتکس دارای بالن در انتهای سوند قابل استفاده برای مدت طولانی جلوگیری از بروز عفونت و زخم در مجاری ادراری در سایزها و رنگ های مختلف توضیح تکمیلی در مورد تخفیف تعدادی: با خرید بالاتر از تعداد مشخص شده، از تخفیف تعدادی برخوردار شوید. در واقع کسانی که از سلامتی کامل برخوردار هستند باید قدر دفع سالم را بدانند. این لوله از انعطافپذیری کاملی برخوردار است. همان طور که اشاره کردیم این نوع از سوندها دارای یک بالن برای نگه داشتن لوله ی سوند در داخل مثانه بوده و دارای دو راه یا کانال است. پس هر زمان كه بخواهند سوند را برای مدت طولانی در مثانه نگه دارند میتوانند از این روش استفاده كنند، چرا كه سوندهای معمولی فورا لیز میخورند و از مثانه خارج میشوند اما این سوندها بهعلت گیركردن بادكنك در ابتدای مجرا، هیچگاه خارج نمیشوند مگر اینكه پزشك یا پرستار با یك سرنگ بادكنك را خالی كند.

این گونه می توان ادرار جمع شده در کلیه را به بیرون هدایت کرد. کار اصلی مجرای ادرار در مردان و زنان هدایت ادرار به خارج از بدن است. به طور معمول این بیماری موجب افتادگی مثانه می گردد و مثانه را از حالت طبیعی خود خارج می سازد و سبب تنگی مجرای ادراری در زنان می گردد. سوندهای معده، لولههای تیوب مانند، بلند و نازک هستند که برای مواقعی استفاده میشود که فرد توانایی خوردن و آشامیدن را نداشته باشد و در این مواقع غذا از طریق بینی به معده میرسد. سوند ادراری ممکن است برای مدت کوتاهی پس از جراحی هنگامی که فرد نمیتواند به توالت برود مورد استفاده قرار گیرد و یا هنگامی وجود یک بیماری یا جراحت ایجاب کند برای درازمدت به کار گرفته شود. در قسمت انتهایی سوند یک کیسه وجود دارد که از آب استریل پر شده تا از خارج شدن کاتتر از مثانه جلوگیری کند.پس از جای گرفتن سوند در مثانه،کیسه در محل مثانه،به منظور حفظ جایگاه باد می شود.ادرار بدین گونه با عبور از سوند به داخل کیسه ادرار تخلیه می شود.کیسه ی ادرار هم باید پس از پر شدن ، تخلیه و یا تعویض گردد.

سوند فولی سه راه دارای سه کانال مجزا است که همزمان برای تخلیه مثانه نیاز به شستشو هم دارند، استفاده می شود. مرکز آلفاطب با استفاده از کادر مجرب و متخصص خدمت نصب سوند فولی در منزل را به بهترین نحو و سریع ترین زمان برای شما انجام می دهد. با استفاده از نوارچسب یا سایر وسایل تثبیتکننده، باید سوند را به جدار قدامی شکم ثابت کنید. اگر در مواردی مانند تنگی مئاتوس یا فیموز، سوند به جایگاه خود وارد نشود حتما باید با یک متخصص ارولوژی صحبت کرد. در این صورت حتما باید به پزشک مراجعه شود. به همین دلیل باید از پزشک و یا پرستار کمک گرفت. اگر ظرف ۶ الی ۸ ساعت ادرار به داخل کیسه جریان نیافت و مطمئن شدید که سوند شما پیچ خوردگی نداشته و یا خم نشده است به مرکز درمانی مراجعه فرمایید .

سوند فولی چیست

5) در صورتی که ادرار با جریان مناسبی از لوله کاتتر حرکت می کند، آن را به درون لیوان و یا ظرف استریلی که آزمایشگاه ارائه کرده منتقل کنید. نام دیگر این سوندها، سوند نلاتون یا ساده است. در موقع جایگذاری سوندها، حتماً باید شرایط استریل مانند پوشیدن دستکش استریل رعایت شود. موقع پوشیدن، جوراب نباید چین و چروک داشته باشد تا فشاری به رگ های پا وارد نشود. در بیمارانی که ختنه نشدهاند، باید جهت جلوگیری از پارافیموز در موقع سوندگذاری، اطمینان حاصل شود که پرهپوس به موقعیت آناتومیک خود بازگشته است. در مواقعی که ادرار به لوله جمعآوریکننده وارد میشود، یعنی در موقعیت مناسبی قرار گرفته است. اما در نهایت سوندها در دو دسته ی سوندهای کوتاه مدت و سوندهای دائمی قرار می گیرند. سوندها از لوازم های پرمصرف در عرصه ی پزشکی محسوب می شوند.که معمولا به دو نوع فولی و نلاتون تقسیم میشوند. پس از باز نمودن بسته مخصوصی که حاوی تجهیزات سوند فولی می باشد باید با توجه به حجم بالونی که مورد استفاده قرار می گیرد، با استفاده از سرنگ در داخل بالون 5 میلی لیتر آب مقطر بریزید.